Saat sabah 10.00-19.00 saatleri arasında açıktır.

Bölge tamamen açık ve tertemiz bir havaya sahiptir. Yağışsız ve güneşli havalarda bu açık havanın tadını aileniz ve sevdikleriniz ile birlikte çıkarabilirsiniz. Peyzaj olarak iniş çıkışlı engebeli bir alan olabileceği için açık havaya ve doğaya uygun bir spor ayakkabı tercih edilmelidir. Buraya mekandan bağımsız gelip piknik yapmanız yasaktır. Kullanabileceğiniz tuvalet ve lavabo hizmetleri ücretsizdir. Açık havada muhteşem bir kahvaltı yapmak isteyen ailelerin uğrak yeri olan bu mekan müşterilerine çok güzel bir doğa sunuyor. Giriş ücretlidir ve evinizden yiyecek getirmeniz yasaktır. Hafta sonları otopark olmasına rağmen arabanıza yer bulamayacak çok büyük yoğunluklar yaşanıyor. Bir dere ve çevresindeki yeşil alan değerlendirilip proje genişletilmiştir. Köy kültürünü seven doğayla iç içe olmaktan mutluluk duyan müşteriler için ideal bir yerdir.

Burada koyun, kuzu, at ve tavuk gibi bir çok hayvan bulunmaktadır. Müşterileri memnun etmek için özveriyle çalışan ekip burada zaman zaman geleneksel uygulamalar da yapmıştır.  Bu kadar popüler ve tercih edilen bir mekan olması sebebiyle hafta sonları uzun sıralar bekleyebilirsiniz.

Bu Projede Neler Bulunur?

İtfaiye Aracı

Boludan getirilen bir itfaiye aracı dizayn edilip kullanıla hazır bir hal alınca belediye tarafından Altınköy’e yerleştirilmiştir.  Ziyaretçilerin de oldukça ilgisini çeken bu itfaiye aracı burada çıkabilecek olası yangınlara da müdahele edebilecektir.

Altınköy Kına Evi

Bu evde geleneksel  eğlenceler düzenlenir ve kına türküleri söylenir. Buradaki kına evleri sizlere profesyonel hizmet sunmaktadır. Geleneksel bindallılar ve kına elbiselerinin yanında lezzetli yiyecekler hazırlanmaktadır.

Asmalı Köprü

150 metre uzunluğunda olan bu ahşap köprü çelik halatlarla bağlanmıştır. Köprüye çıkıp tam ortasına geldiğinizde Altınköy muhteşem manzarasıyla sizleri beklemektedir.

Köy Kahvesi

Karabük ilinden sökülerek buraya getirilmiştir.Son anda hurdalara satılmaktan vazgeçilip buraya getirilen kahve hiç çivi kullanmadan geçme yöntemiyle yapılmıştır.Burada mutlaka bakırlardan çay için. Ahşap iskemleye oturup şöminede yanan odun ateşinin sesini dinleyin ve keyfinize bakın.

Ova Camisi

Uzun yıllardır cemaati ve geleni olmayan bu cami anlaşılarak oradan sökülüp buraya taşınmıştır ve minaresi tekrar yapılmıştır.