Altınköy Kahvaltı Tavsiye

Türkiye’nin ilk Açık hava müzesi Altınköy, Başkent Ankara’da ziyaretçilerle dolup taşmakta. 500 bin metrekare alanda inşa edilen bu açık hava müzesinde yok yok. Anadolu köylerinin birebir benzerinin inşa edilmesi için çaba sarf edilen bu yer, gürültü ve şehir hengamesinden uzak, sessiz, sakin doğa ile baş başa kalınabilecek nadir yerlerden. Köy hayatının tüm güzelliklerini içinde barındıran  bu doğal alanda, eski eşyaların sergilendiği eşya müzesi, el yapımı oyuncak müzesi ve daha bir çok eski eşyanın sergilendiği dükkanlar mevcut. Demircisinden kalaycısına, değirmeninden camisine her şey var.

Güne Güzel Başlamak

Güne güzel başlamanın en güzel adımı şüphesiz iyi bir kahvaltı. Altınköy’de her çeşit kahvaltıyı bulmak mümkün. Kendi arazisinde yetiştirilen buğdaylardan yapılan un ile pişirilen taze ekmekler, yine aynı meranın hayvanlarından elde edilen, sütten yapılan peynir ve tereyağı ile hazırlanan kahvaltılar eşsiz lezzette. Açık hava müzesi Altınköy kahvaltı tavsiye edilen bir çok mekandan daha uygun fiyatlar ve taze ürünler sunmakta. Doğa ile baş başa, sessiz sakin bir ortamda haftanın yorgunluğunu atmak isteyenler için mükemmel başlangıç olan kahvaltıyı farklı menüler ile sunan bu köyde, her an organik ve taze ürünler bulmak mümkün. Arazi içindeki bahçelerde yetişen meyvelerden yapılan reçeller, tarlasında yetişen domateslerden yapılan salçalar ve ağaçlarından toplanan zeytinler ile kahvaltı sofraları ayrı bir güzel.

Adeta cennetten bir köşe olan bu doğal açık hava müzesinde, arazide yetiştirilen taze sebze ve meyveler köy meydanında satışa hazır. Gözlerden uzak, köy manzarası eşliğinde zaman geçirmek isteyenlerin vazgeçilmez mekanlarından biri haline gelen bu köyde fiyatlar gayet makul. Üstelik Altınköy kahvaltı tavsiye etmek için ideal lezzetler de sunmakta. Standart kahvaltının dışında, ekstra alınabilecek menülerde sahanda sucuklu yumurta, kavurmalı yumurta, menemen hatta taze el açması börek ve gözlemeler de mevcut.

Ankara’nın saklı cenneti, doğa seven tüm ziyaretçiler için 2018 yılından bu yana hizmette. Çocukların şehir keşmekeşinden uzak, koşup oynayabileceği, hatta köyde bulunan hayvanlar ile iç içe geçirebileceği güzel bir gün için mutlaka ziyaret edilmesi gereken güzellikte bir açık hava müzesi. Fiyatların içerikleri göre farklılaşabildiği Altınköy kahvaltı ile tanışmak için sizde hemen şimdi yola çıkın.