Altınköy Açık Hava Müzesi hakkında bilgi, Ankara’da yaşayan veya Ankara’ya turist amaçlı gezi yapmak isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Bunun nedeni Altınköy Açık Hava Müzesi’nin hem manzarasının güzel olması hem de turistik bir yer olmasıdır. Bu müze yıllardan beri hizmet vermekte olup her yıl yüzlerce misafiri ağırlamaktadır. Açık hava müzesi oldukça merkezi bir yerde olup yakınında çok ünlü restoranlar bulundurmaktadır. Bu nedenle müzeyi ziyaret eden müşteriler çok lezzetli yemekler yiyebileceklerdir. Ayrıca sabah erken saatler bir gezi planlanıyorsa müzenin kahvaltısı kesinlikle iyi bir alternatif olacaktır. Altındağ semtinde bulunana müzeye ulaşım oldukça kolaydır. Müzeye giriş ücretli olup istenilen saat kadar içeride kalınması mümkündür. Ayrıca müze içerisinde piknik alanı mevcut olduğu için piknik yapılmasına izin verilmektedir. Son olarak, açık hava müzesi içerisinde çocuklar için de aktivite alanları bulunduğu için anne ve babaların sıklıkla tercih ettiği bir yer olmaktadır.

Altınköy Açık Hava Müzesi Etkinlikleri

Altınköy Açık Hava Müzesi hakkında bilgi edinilirken ilk başta müze içerisinde yapılan etkinlikler gelmektedir. Açık hava müzesi içerisindeki etkinlikle genel olarak dönemsel olmaktadır. Ramazan Bayramı etkinlikleri, Kurban Bayramı etkinlikleri, aşure günü etkinliği ve buna benzer etkinlikler açık hava müzesinde yapılmaktadır. Yapılan etkinliklere katılan misafirlere hediyelikler hazırlanmaktadır. Bu etkinlikler sadece büyükler için değil çocuklar içinde mevcuttur. Bunlara ek olarak çocukların farklı deneyimlere sahip olması içinde uygun ortamlar oluşturulmuştur. Ayrıca öğrencilerin ve çocukların müze giriş ücreti oldukça düşük bir miktardır. Bu nedenle öğrenci ve çocuk ziyaretçi sayısı oldukça fazladır.

Altınköy Açık Hava Müzesi Ziyaret Saatleri

Türkiye’de ilk açık hava müzesi olan, Altınköy Açık Hava Müzesi hakkında bilgi araştırması yapılırken müzenin giriş çıkış saatlerini bilmekte fayda olacaktır. Müze pazartesi günü hariç her gün açıktır. Müzeyi ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler pazartesi günü hariç herhangi bir günde ziyaretlerini gerçekleştirebilirler. Müze giriş saati sabah 10 ve çıkış saati akşam 10 olacak şekilde ayarlanmıştır. Müzeye giriş ücretleri hafta içi ve hafta sonuna göre değişiklik göstermeyecektir.